02
Sep

Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu

Büyük şehirlerde zaman zaman bir avuç toprağı bile görmekte zorlandığımız bu zamanlarda , pek çok metrekareden ibaret olsa bile şahsınıza ait bir bahçeye sahip olmak hiç de azımsanmayacak bir lüks sayılabilmektedir. Fakat ne yazık ki sahip olduğumuz bu olanağı birçok kez fazlasıyla ve gerektiği biçimde değerlendirememekteyiz. Teraslarımız, balkonlarımız, bahçelerimiz veya avlularımız doğru bir dizaynla ve tasarımla bize şehir yaşamının yoğun temposu içinde nefes aldırabilecek yerler olma potansiyeli taşıyorlar ama sıcak aylar dahilinde de birçok kez atıl bırakılıyorlar. Oysa ki elinizin altındaki bu yerleri yalnızca pek çok küçük dokunuşla hiç çıkmak istemeyeceğiniz şahsınıza ait nefes alma köşeleri haline getirebilirsiniz. Bu dokunuşları yapmanın en basit metotu da birbirinden güzel dış mekân mobilyaları. Her bütçeye uygun seçenekleri fazlaca bulunabilen ve hatta biraz uğraşla bazılarını kendi başınıza bile yapabileceğiniz bahçe mobilyaları, yalnızca bahçenize değil teras veya balkonlarınıza da çok yakışabilir. Bu yazımızda sizler için birbirinden güzel ve şık bahçe mobilyalarından oluşan harika bir toplama hazırladık.

Bahçe Dekorasyonu

Bahçeniz yazları koca bir bostan yapmanıza elverecek veya köpeğinizin bir şeyleri devirmeden koşmasına yetecek kadar geniş olmayabilir. Fakat yine de küçük bir bahçede üstelik de son derece normal bütçelerle harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Bahçenizi bir parça toplayıp derledikten sonra, bahçe mobilyası olarak taşınabilir tarzdaki outdoor oturma çeşitleriyle şahsınıza kolay ama işlevsel bir oturma mekanı hazırlayabilirsiniz. Her bahçe mobilyası kesinlikle bambu veya ahşap olmak zorunda değil, önemli olan bahçenize yakışması ve işinizi görmesi.

İster iç mekânlarda isterse de bahçe de olsun, ama ısrarla ahşap olsun diyenlerdenseniz, kameriyeye getirilmiş modern bir yorum denilebilecek bu yazlık oturma mekanı oldukça hoşunuza gidebilir. Izgaralı duvarları ve geniş açıklıkları sayesinde oldukça serin bir mekan sağlayan bu ilginç konstrüksiyon aynı zamanda canlı bitkilerle dekore edilerek daha da güzel ve şık bir hale getirilmiş. Tek kişilik salıncağı ise muhtemelen aile arasında bir yer kapma savaşına neden olacak kadar güzel.