İç Mimarlık ve Ofis Tasarımları
24
Ara

İç Mimarlık ve Ofis Tasarımları

İç Mimarlık ve Ofis Tasarımları

Günümüzde Ofis tasarımı ve İç Mimarlık eski masa başı çalışma düzeninin her geçen gün gelişmesi ile birlikte genç kitleye ve günümüz şartlarına göre gelişme göstermektedir. Şehirde çalışan ofis çalışanları zamanlarının büyük kısmını binalarda geçirmektedir. Dolayısıyla iş yerinin iç tasarım ve prensibi insanların günlük yaşantısına ve İnsan psikolojisi üzerinde etkisi olan mekânlar olmuştur. Yenilikçi ve çağdaş mimarlık tasarımları yapılırken çalışanların zihinlerini dinlendirebilecekleri bireysel ve ortak alanların oluşturulması göz önünde bulundurulmalıdır. Böylelikle, iş temposunda meydana gelen kopuşlardan kurtularak çalışanların daha verimli olmasını sağlayacaktır.

Modern Ofis Tasarımları

Modern Ofis kapsamında değerlendirilen Yenilikçi Ofis Tasarımı ve İç mimarlık ile ihtiyaca, işlevselliğe ve kurumsal kimliğe uygun ofis projeleri hayata geçirilmektedir. Bir iş yerinin iç tasarımı ve dekorasyonu işletme için oldukça önemlidir. Şirketin iç tasarımı müşteriler için huzur, güven ve konfor sağlar hem de markaya değer katar. Modern tasarımlar sayesinde uzun saatler zaman harcanan ofis ortamında sıkıcı ve kasvetli havaya engel olan çalışanların motivasyonunu yükseltecek sosyal alanlar yaratarak alışılan ofis mimarisini üst seviyelere taşımaktadır. Özellikle modern tasarımlarda çalışan odaklı, genişlilik ve derinlik algısı yüksek ortamlar tasarlanarak, uzun saatler çalışılan ofis ortamı çalışma boyunca konforlu ve verimli çalışma ortamı sunmaktadır.

Kurumsal Kimlik ve Ofis Tasarımları

İç Mimarlık ve Ofis tasarımları, Kurumsal kimliğin önemli bir ayağını oluşturmaktadır. Örneğin bir şirket için güçlü, modern ve kaliteli görünmek Firmanın imajını yansıtacaktır. Kurumsal imaj ile birlikte kurumların gelişimi düşünüldüğünde Ofis yapıları oldukça önemlidir. İç mimarisi iyi bir ofis ziyaretçileri olumlu anlamda etkilemektedir. Özellikle kullanılan malzeme ve yapılan işçilik bu etkiyi arttırmaktadır. İç mekân tasarımı, logo, hizmet gibi birçok kavram bir araya gelerek kurumsal imajı yansıtmaktadır. Bir Firmaya ne? Yerine kim? sorusunu sorduğumuzda kurumsal kimlik karşılığını alıyoruz. Günümüzde şirket ve birey kavramı birbirinin ayrılmaz parçasıdır. Bu nedenle İç mekân dizaynı tasarlanmış kurumsal alan şirketin evidir denilebilir. Mimarlık tasarımlarında şirketin kurumsal kimliğine göre müşteri deneyimi için işe uygun yerleşim planı oluşturulmaktadır.