02
Sep

Mağaza Tasarımı

Mağaza Tasarımı

Mağaza tasarımı için nereden başlayacağınız hakkında kararsız mı kaldınız? Burada, mağazanıza daha fazla müşterinin ilgi çekeceği şekilde farklı ve daha fazla ürüne yönlendiren etkili bir perakende iç mekan oluşturmaya ve onları ürününüzü satın almaya davet ederken bazı temel bilgilere bakmalıyız.

Bu temel bilgiler mağaza tasarımı ile ilgili konulardır. Müşteriyi mağazaya çekecek ilgi çekici hoş bir tasarıma sahip olmalısınız. Mağaza Tasarımı yaparken detayların ayrıntılarda gizli olduğunu unutmadan tasarımın ürünlerinizin önüne geçmesine izin vermemelisiniz. Unutmayın ki mağaza tasarımını müşterilerinize ürünlerinizi daha iyi anlatabilmek ve sunmak için yaptırıyorsunuz.

Başarıyı yakalamak için müşterinin mağaza içini , bütün reyonları ferah bir biçimde rahat rahat gezebileceği ürünleri inceleyebileceği şekilde tasarlamak zorundasınız.

“Dekompresyon bölgesi” olarak da bilinen eşik bölgesi, potansiyel müşterilerin mağazanıza girdiğinde girdiği ilk kısım. Genellikle, mağazanızın toplam büyüklüğüne bağlı olarak, ilk beş ile on beş fit arası kısımdan oluşur.

Bu sayede alışveriş yapan insanlar, mağazanızın ne kadar ucuz ya da pahalı olduğu ve aydınlatma, fikstür, ekran ve renklerin ne kadar iyi koordine edildiği gibi kritik kararlar da verir. Geçiş modun da oldukları için, müşterilerin, yerleştirdiğiniz ürün, tabela ya da arabaları kaçırma potansiyeli daha fazladır.

Mağaza Tasarımı Alanında Nasıl Çalışıyoruz?

Açacağınız mağazanın belli bir konsepti var ise yani bir markanın bayiliğini kullanacaksanız bu konsepti işletmenize uygulayabilmemiz için öncelikle sizden bayiliğini aldığınız markanın tasarım ayrıntılarını istiyoruz. Mevcut mekanın ” rölevesini” ölçülü ve biçimli bir şekilde krokisini istiyoruz.
Mağazanıza ait plan ve tasarım ayrıntılarını bize ulaştırdığınız da size fiyat bilgisini veriyoruz.
Fiyatta anlaşmamız konusunda bayiliğini aldığınız markanın konseptini mağazanıza uyguluyoruz . Bununla birlikte uygulama deneme yanılma yapmadan mağazanızın bitmiş halini gerçekçi fotoğraf kalitesinde size sunuyoruz.
Eğer bir markaya bağlı değilseniz kendi markanızı oluşturmak istiyorsanız sizden tasarım isteklerinizi ve mağazanın planını talep ediyoruz.
Planı ve taleplerinizi tarafımıza iletmeniz dahilinde fiyat bilgisi sunuyoruz.
Fiyatta anlaşılırsa işe başlıyoruz talepleriniz doğrultusunda tasarımınızı yapıyoruz siz sayın müşterimize aktarıyoruz.
Yaptığımız tasarımda istediğiniz farklılıklar var ise onları yerine getiriyor ve işi bitiriyoruz.
Mağaza Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler;
Dikkat edilmesi gereken pek çok mesele var. sizlere bunlardan birkaçını sunmak isteriz;

Mağaza Tasarımı

Mağazada nasıl bir ürün satılacağı tasarımı belirleyen en önemli özelliktir.
Mağazanın konumu lokasyonu da oldukça önemlidir.
Avm içine mağaza açmayı düşünüyorsanız eğer Cadde üstü bir mağaza konseptinde bir tasarım yapılmamalıdır . Avm içi mağazalarda ışıklandırma önemli meseleler arasında iken. Cadde üstü bir mağazada vitrin , cephe tasarımı daha fazla önem arzetmektedir.
Eğer markalaşmak istiyorsanız en önemli özellik tasarımdır bunu unutmayın.